BIP.gov.pl

instrukcja korzystania z BIP

Instrukcja korzystania z BIP

Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. z dnia 8 października 2001 r.) nakłada na administracje publiczną, w tym na naszą… Uczelnię, obowiązek udostępniania informacji za pomocą… publikatora teleinformatycznego zwanego Biuletynem Informacji Publicznej.


Biuletyn niniejszy został utworzony zgodnie z wymogami określonymi w rozporzą…dzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz.U. Nr 112, poz. 1198. z późn. zm) i jest dostępny całodobowo pod adresem internetowym    http://www.pwsz.kalisz.pl/biuletyn   i można do niego zajrzeć także ze strony WWW naszej Uczelni, po naciśnięciu na przycisk.


Informacja publiczna dotycząca naszej Uczelni została podzielona na następujące kategorie główne:

* Strona główna
* Instrukcja korzystania z BIP
* Aktualności
* Przetargi
* Konkursy
* Rejestr stron usuniętych
* Statystyki BIP
* Inne informacje
* Redakcja BIP
* Mapa strony.

Menu zamieszczone zostało w lewej kolumnie serwisu, podzielone temetycznie.

Moduł wyszukiwania to narzędzie pomocne w wyszukiwaniu przez Państwa Informacji, po wpisaniu w oknie wyszukiwarki kluczowego słowa i kliknięciu klawisza "SZUKAJ".

Po wykonaniu tej operacji pojawią sięwyniki przeszukania baz danych. Zostanie wskazane menu tematyczne, w którym znajduje się dana informcja, oraz odnośnik umożliwiajacy bezpośrednie przejście do rozdziału danego menu.

Pobieranie plików - w Biuletynie znajdują się również treści dołączone w popstaci plików, można do nich dotrzeć poprzez linki. Są… to zazwyczaj dokumenty dużej objętości oraz treści o specyficznym przeznaczeniu (np. wnioski do pobrania, druki, dzienniki ustaw). Po kliknieiu na link prowadzący do ukrytego pliku otwiera się okno pozwalające pobranie pliku lub otworzenie go tylko do odczytu.

Kliknięcie na logo BIP umożliwia przejście na stronę główną… Biuletynu Informacji Publicznej administrowana przez MSWiA.

Strony Biuletynu wyposażone są …w rejestr zmian, który automatycznie zapisuje informacje o zmianach w treści poszczególnych artykułów. Lista zmian dostępna jest  po kliknięciu linku wersje archiwalne tej strony, znajdują…cego się w dole strony.

 

 

 
  do góry strony
wersja do druku
Opublikował: Michał Kałuża
Publikacja dnia: 08.02.2016
Podpisał: Michał Kałuża
Dokument z dnia: 08.02.2016
Dokument oglądany razy: 2474
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu