Dzieci znowu studiują

Dzieci znowu studiują

Sztuczny śnieg, świecące substancje, ogród podwodny, chemiczne drzewko – to doświadczenia, które na pierwszych zajęciach wykonywali najmłodsi studenci kaliskiej uczelni. W PWSZ kolejny raz ruszyła Politechnika Dziecięca.

Doświadczenia, pokazy, eksperymenty, czyli chemia i biologia na wesoło oraz podobny blok tematyczny w laboratorium fizyki. To zakres pierwszych zajęć dla słuchaczy Politechniki Dziecięcej. Część doświadczeń mali studenci mogli wykonać samodzielnie, przy innych pomagali im dorośli, a te niebezpieczne podziwiali w wykonaniu prowadzących. Samemu można było zmieniać kolory cieczy w probówce i przygotować sztuczny śnieg. Pokazy z zakresu mikropirotechniki, takie jak wulkan z lawą, przeprowadzili wykładowcy. Na zakończenie zajęć ich uczestnicy otrzymali upominki – torby z gadżetami uczelni oraz słodycze.

To już siódma edycja Politechniki Dziecięcej. W tym roku akademickim do projektu kaliskiej PWSZ przystąpili uczniowie klas trzecich szkół podstawowych z Kalisza: SP nr 7 im. Adama Mickiewicza, SP nr 15 im. Szarych Szeregów i SP nr 16 im. im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919.

Zajęcia w Centrum Dydaktyczno-Sportowym PWSZ przy ulicy Poznańskiej przeprowadzili: dr Ryszard Maciejewski, prodziekan Wydziału Politechnicznego i mgr Sławomira Janiak, wykładowca na wydziale. Pomagały asystentki: mgr Daria Mazurek i mgr Katarzyna Lesiecka.