Czy wolność człowieka jest możliwa, czy jest tylko iluzją? Skąd różnica między deklaracjami człowieka, a jego działaniem? Który z systemów etycznych jest najbardziej spójny? – tak trudne pytania zadawał prof. Antoni Szczuciński, podczas wykładu ,,Filozofia w codzienności”, który zainaugurował cykl ,,Poranków filozoficznych” w PWSZ.

– Upierałam się, żeby pierwszy wykład nowych, cyklicznych spotkań, wygłosił właśnie prof. Szczuciński – przyznała prof. Magdalena Pisarska Krawczyk, rektor PWSZ. – Miałam już przyjemność słuchać wykładów tego wyjątkowego filozofa i wiedziałam doskonale, że będzie to wyjątkowa uczta, dla wszystkich słuchaczy. I oczywiście nie zawiodłam się. Mam nadzieję, że w przyszłości profesor również nam nie odmówi i wygłosi wykład na temat etyki.

Studenci i wykładowcy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, którzy uczestniczyli w spotkaniu z prof. Szczucińskim mieli niepowtarzalną okazję, aby zapoznać się z systemami etycznymi, kierunkami filozoficznymi, jakie powstały na przestrzeni wieków. Wykład, uzupełniony doskonałymi anegdotami i przenikliwymi analizami na temat współczesnego świata, można odtworzyć klikając w okno poniżej.