Gaudeamus w PWSZ

Gaudeamus w PWSZ

Po raz 20. kaliska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego zainaugurowała rok akademicki 2018/2019. Na pewno będzie on szczególny pod wieloma względami, m. in. ze względu na rekordową rekrutację.

Naukę w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu rozpocznie blisko 1,5 tys. osób, na studiach I i II stopnia, czyli licencjackich i magisterskich, co w dobie demograficznego niżu jest niewątpliwie dużym sukcesem. Do najbardziej obleganych kierunków należą: zarządzanie, informatyka, bezpieczeństwo wewnętrzne oraz pielęgniarstwo i położnictwo. Zyskały na popularności również kierunki politechniczne, a dodatkowo uczelnia po raz pierwszy oferuje studia dualne na kierunku mechanika i budowa maszyn.

Na inaugurację do auli Collegium Novum, przybyło wielu samorządowców, parlamentarzystów,  ale także przedstawiciele służb mundurowych i duchowieństwa oraz reprezentanci zaprzyjaźnionych uczelni. Inauguracyjny wykład zatytułowany „Global Public Health: Challenges and Leadership” wygłosił prof. Peter Boyle z Instytutu Zdrowia Globalnego przy iPRI w Lyonie.