Humaniści z pucharem rektora PWSZ

Turniej odbył się w czwartek, 7 grudnia, w nowej hali sportowej PWSZ przy ulicy Poznańskiej. W zmaganiach wzięły udział reprezentacje Wydziału Politechnicznego, Wydziału Medycznego, Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych oraz Wydziału Rehabilitacji i Sportu. Drużyny rywalizowały w systemie ,,każdy z każdym”, a po rozegraniu sześciu pojedynków okazało się, że najlepsi na boisku byli humaniści, którzy nie pozostawili rywalom złudzeń, wygrywając z Wydziałem Politechnicznym 6:1, z Wydziałem Medycznym 8:1 oraz ponownie 8:1 z Wydziałem Sportu i Rehabilitacji. Drugie miejsce zajęła drużyna Wydziału Politechnicznego, która przegrała wprawdzie ze zwycięzcami turnieju, ale pokonała Wydział Medyczny 6:2 oraz Wydział Sportu i Rehabilitacji 4:1. Na trzecim miejscu z jednym zwycięstwem zakończył udział zespół Wydziału Sportu i Rehabilitacji, który wygrał 4:0 w pojedynku z reprezentacją Wydziału Medycznego.

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Mateusz Bober (Wydział Politechniczny) a tytuł najlepszego zawodnika przypadł Dominikowi Młotkiewiczowi (Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych).

– Cieszę się, że podjęliście wyzwanie udziału w turnieju i że rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze oraz w duchu fair play – powiedziała prof. Magdalena Pisarska-Krawczyk, rektor uczelni. – Zwycięzcom gratuluję, a pokonanym dziękuję za zaangażowanie i walkę.

– Po raz pierwszy zmagania odbywały się w nowej hali sportowej naszej uczelni, która zdała egzamin – powiedział Krzysztof Górny, organizator turnieju, na co dzień wykładowca Wydziału Rehabilitacji i Sportu.