Legioniści akademiccy na półmetku szkolenia

Legioniści akademiccy na półmetku szkolenia

Pierwsza grupa studentek i studentów zakończyła szkolenie teoretyczne w ramach Legii Akademickiej – projektu wspólnie realizowanego przez Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych oraz Wojskową Komendę Uzupełnień w Kaliszu.

 

We środę,12 czerwca, 22 studentów odebrało karty powołania na ćwiczenia wojskowe, które odbędą się w różnych jednostkach na terenie całego kraju. Pierwszy moduł szkolenia obejmował 30 godzin wykładów i jego zwieńczeniem było wydanie certyfikatów.

– Gratuluję zaliczenia zajęć teoretycznych i życzę Państwu, by także ćwiczenia wojskowe zakończyły się pomyślnie – mówi dr Beata Wenerska, dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych. – Trzymam kciuki za nasze studentki, które między innymi będą szkoliły się w jednostkach Marynarki Wojennej, a to spore wyzwanie.

Warto wiedzieć, że studenci za każdy dzień szkolenia praktycznego będą otrzymywali  ok. 100 zł wynagrodzenia. Po zakończeniu zajęć zostanie im przyznany stopień starszego szeregowego.

Pani dziekan podziękowała za współpracę ppłk. Grzegorzowi Kopczykowi, szefowi Wydziału Mobilizacji i Uzupełnień Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Poznaniu, ppłk. Markowi Kosickiemu, Wojskowemu Komendantowi Uzupełnień w Kaliszu oraz mjr. Jackowi Wolfowi, szefowi Wydziału WKU w Kaliszu.

Dr Paweł Kamiński, prodziekan WNSiH, jest przekonany, że współpraca uczelni z wojskiem będzie się rozwijała nie tylko w kontekście Legii Akademickiej. W nowym roku akademickim planowany jest cykl wykładów, które poprowadzą wojskowi z różnych rodzajów sił zbrojnych. Być może też wielu wojskowych będzie naszymi studentami na Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych.