Mistrzostwa Polski w PWSZ

W hali sportowe Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ulicy Poznańskiej zostaną rozegrane mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym. Impreza odbędzie się między 8 i 10 grudnia.

Halowe drużynowe mistrzostwa Polski młodzików to pierwsza tenisowa impreza rangi mistrzowskiej w Kaliszu. W drugi weekend grudnia w hali sportowej PWSZ przy ulicy Poznańskiej, o tytuły i medale będzie rywalizować osiem najlepszych drużyn chłopców, którzy nie ukończyli 14. roku życia.

– Na razie nie znamy jeszcze wszystkich uczestników finału – informuje Michał Jaśniewicz, jeden z organizatorów imprezy. – Pełen skład finalistów poznamy na początku grudnia, gdy zostaną przeprowadzone wszystkie spotkania eliminacyjne. Już dzisiaj z całą pewnością można jednak stwierdzić, że do Kalisza przyjadą tenisiści z czołowej dziesiątki rankingu Polskiego Związku Tenisowego, mający za sobą występy na arenach międzynarodowych. Warto dodać, że w ubiegłym roku po tytuł sięgnęła drużyna AZS Poznań.

Zmagania rozpoczną się w piątek rano i będą trwać przez trzy dni. W pierwszym dniu zmagań odbędą się ćwierćfinały, w sobotę pojedynki półfinałowe oraz o miejsca 5-8. Niedziela wyłoni medalistów mistrzostw. Na jedno spotkanie drużyn składać się będą dwa pojedynki singlowe oraz mecz deblowy.

Organizatorem zawodów jest sekcja tenisowa Kaliskiego Klubu Sportowego, a partnerami mistrzostw są: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, Polski Związek Tenisowy oraz Kaliskie Towarzystwo Tenisowe.

PLAKAT TENIS