Mistrzostwo Polski w Kickboxingu i awans siatkarzy do finałów Akademickich Mistrzostw Polski

Miesiąc maj obfituje w szereg imprez z cyklu Akademickich Mistrzostw Polski, w których mamy też osiągnięcia. 19 maja w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski AZS w Kickboxingu w formule Kick- Light. Złoty medal i tytuł mistrzowski w wadze -69kg zdobył Igor Jarczyński, a 6.miejsce  w wadze -72kg  uzyskał Mateusz Parat – studenci wychowania fizycznego.  Igor Jarczyński w drodze po złoty medal pokonał trzech przeciwników z uczelni lubelskich i warszawskich .

W innej dyscyplinie lekkiej atletyce na zawodach Akademickich Mistrzostw Polski ,które odbyły się  27 maja 2017 w Łodzi, w  biegu na 3000 metrów Adam Szurmiński(wychowanie fizyczne 3.rok) uzyskał wynik 9:07:04, ustanawiając swój nowy rekord życiowy i zajmując drugie miejsce z typach uczelni.

5. miejsce w rozgrywkach w piłce plażowej – w półfinale AMP w Poznaniu – zajęła nasza utytułowana para siatkarzy(wicemistrzowie Polski w typach 2015/16) Marcin Ozdowski, Patryk Raszewski. Po przejściu turnieju eliminacyjnego i półfinałów (strefowych i 4 województwa) miejsce to dało im awans do turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Plażowej, który odbędzie się w 8-11 czerwca 2017r Gdyni.