Na gościnnej ziemi wrzesińskiej

W niedzielę, 3 września, kilkunastoosobowa grupa studentów i wykładowców PWSZ promowała uczelnię podczas dożynek powiatu wrzesińskiego.  Uczestnicy festynu po brzegi wypełnili rynek nadwarciańskich Pyzdr, mimo że pogoda tego dnia nie była najlepsza.  Na rozgrzewkę wiele osób chętnie więc poddawało się ćwiczeniom na ergometrach, a niektórzy wprost zadziwiali kondycją, co zostało nagrodzone oklaskami. Nie brakowało też młodych ludzi, którzy byli zainteresowani testem sprawności w okularach symulujących stan odurzenia po zażyciu narkotyków. Zwłaszcza że narkogogle, prezentowane przez naszych studentów, nadal są nowością. 

 W znakomite humory zaś wprawiła wszystkich pewna starsza pani, mówiąc:

Dajcie mi te dziwne okulary – prosiła. – Nigdy nie byłam pijana, a chcę zobaczyć, co mój chłop widzi po kielichu z sąsiadem

Najwyraźniej to, co zobaczyła, musiało ją mocno poruszyć, bo obiecała rozprawić się z małżonkiem.

Na brak zainteresowania nie mogli narzekać także przedstawiciele naszego Wydziału Medycznego. Pokaz i szybki kurs udzielania pierwszej pomocy zgromadził sporą grupę widzów. Przy okazji wiele osób skorzystało z badań ciśnienia tętniczego krwi i poziomu glukozy.

A ja to najbardziej jestem zainteresowany mechaniką i robotyką – stwierdził nastolatek z Wrześni. – W przyszłości chcę studiować na jakimś wydziale politechnicznym, może właśnie w PWSZ, bo wiem, że wasz oddział jest też w moim mieście. 

Przyszłego studenta zaopatrzyliśmy zatem w komplet informacji o uczelni i zaprosiliśmy do kaliskiej PWSZ.

Kilku licealistów dopytywało też o promowany przez nas nowy kierunek studiów, czyli technologię żywności i żywienie człowieka. Co prawda maturę zdają w przyszłym roku, ale już teraz chcieli wiedzieć, jakie warunki studiowania oferuje Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu i czy mieliby zapewnione miejsce w akademiku.

 Na podkreślenie zasługuje fakt, że nasze stoisko promocyjne było jednym z najbardziej obleganych.  Wielka w tym zasługa studentów i wykładowców, którzy prezentowali nowoczesny sprzęt, zachęcali do brania udziału w testach sprawnościowych, badaniach i różnych pokazach.