Nowe obiekty Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego – Hala Sportowa i Laboratorium Oceny Skuteczności Rehabilitacji REFIT

8 września 2017r. o godzinie 16.00 nastąpiło uroczyste otwarcie Hali Sportowej przy ul. Poznańskiej. Będzie ona służyła środowisku PWSZ, społeczności kaliskiej i wszystkim osobom zainteresowanym sportem. Powody do zadowolenia mają miłośnicy tenisa ziemnego, bo dwa korty czekają na mecze. Hala, o powierzchni prawie 2000 m², jest nowocześnie wyposażona, dlatego można ją wykorzystywać, uprawiając także inne dziedziny aktywności sportowej (są także dwa boiska do piłki siatkowej, boisko do piłki ręcznej, czterotorowa bieżnia o długości 60m.).

W dniu otwarcia wśród gości dało się słyszeć głosy: …jaka duża, …jaka stonowana kolorystycznie,…jaka doskonała nawierzchnia, …jaka funkcjonalna.

Te opinie podzielali kolejni mówcy podczas oficjalnego otwarcia. JM Rektor PWSZ. prof. Magdalena Pisarska-Krawczyk wyraziła radość i dumę, przeżywane w tak ważnym momencie, podziękowała licznie zebranym uczestnikom spotkania za wsparcie w realizacji tej inicjatywy, zapewniła, że budowa hali to inwestowanie w przyszłość, czyli w nieodległym czasie akademickość obecnej uczelni.

Kolejni mówcy: wicemarszałek Sejmiku Wojewódzkiego, Marzena Wodzińska, przewodniczący Rady Miejskiej, Andrzej Plichta, prof. Jerzy Smorawiński (były rektor AWF w Poznaniu), prof. Stanisław Mitura, prezes MUKS Tenis Max Grzegorz Kulawinek – wypowiadali się pochlebnie o nowym obiekcie sportowym PWSZ, podziwiali walory hali i zgadzali się co do tego, że jest to nowoczesny wkład w przyszłość, tak jak nowo otwarte Laboratorium Oceny Skuteczności Rehabilitacj REFIT, które zostało zorganizowane dzięki współpracy władz uczelni z Firmą Medeninmed z Koszalina. Laboratorium wyposażone jest w doskonały sprzęt, m.in. bardzo nowoczesny stół WaveMotion, stanowiący niezwykle cenne, innowacyjne stanowisko rehabilitacyjne – nawet w skali europejskiej

Do życzeń, składanych tu na miejscu, dołączyli się w przesłanym liście gratulacyjnym prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński i Piotr Unierzycki z ramienia ITF Międzynarodowej Federacji Tenisa.

O godz. 17.00 rozpoczął się I Halowy Turniej Tenisowy o Puchar Rektora PWSZ w Kaliszu, który trwać będzie trzy dni. Współorganizatorem turnieju były Kaliskie Korty Tenisowe „TENISMAX” Grzegorza Kulawinka, członka Polskiego Związku Tenisowego, posiadającego uprawnienia International Tennis Coach.