Podręczniki dla Ukraińców od władz PWSZ

Podręczniki do nauki języka polskiego otrzymali od władz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego Ukraińcy pracujący w Kaliszu, którzy uczęszczają na specjalny kurs językowy.

Na pomysł zorganizowania kursu językowego dla Ukraińców wpadł ks. Roman Woźniak, grekokatolicki duszpasterz, skierowany do pracy w Kaliszu. – Tego kursu by nie było, gdyby nie zaangażowanie ks. Woźniaka – powiedziała Aleksandra Adamiak, kanclerz PWSZ, podczas uroczystości przekazania podręczników. – Cieszę się jednak, że uczelnia może państwu udostępniać sale wykładowe i przekazać książki. Słowa podziękowania należą się również pani Ewie Wasielewskiej z naszej uczelni, która włożyła najwięcej pracy w to, abyście mogli się uczyć języka polskiego. Bardzo się cieszę, że mogę państwa tutaj spotkać i uczestniczyć w waszych zajęciach. Kiedyś postanowiła, że jeśli tylko nadarzy się okazja, z największa przyjemnością państwa odwiedzę. Dzisiaj jest właśnie szczególny dzień – udało nam się kupić podręczniki do nauki języka polskiego. W imieniu rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu – prof. Magdaleny Pisarskiej -Krawczyk, a także w imieniu własnym, chciałabym wręczyć państwu te podręczniki. Życzę państwu zdobycia jak najszerszej wiedzy i mam nadzieję, że wkrótce będę mogła wręczyć wam dyplomy ukończenia tego kursu.

Dziękujemy serdecznie, że mamy możliwość korzystania z pomieszczeń uczelni, ale również dziękujemy za te podręczniki, które na pewno ułatwią nam poznawanie języka polskiego – przyznali obdarowani słuchacze.