Polska Nagroda Innowacyjności ponownie dla PWSZ

Polska Nagroda Innowacyjności ponownie dla PWSZ

W tym roku po raz kolejny nasza uczelnia została laureatem Polskiej Nagrody Innowacyjności. Wręczenie statuetki odbyło się w auli Collegium Medicum przy ul. Kaszubskiej. Uroczystości towarzyszył także koncert Tria Fortepianowego odbywający się w ramach Studenckich Kwadransów Muzycznych.

Polska Nagroda Innowacyjności jest programem wizerunkowym prowadzonym przez Polską Agencję Przedsiębiorczości i redakcję „Forum Przedsiębiorczości” w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Nagrodę otrzymują najbardziej innowacyjne oraz kreatywne uczelnie, instytuty, firmy i instytucje działające w Polsce. To podmioty, których praca badawczo-rozwojowa znajduje zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki, przyczyniając się do jej rozwoju.

PWSZ w Kaliszu nagrodę zdobywa już po raz drugi. W roku 2014 prestiżową statuetkę wręczył rektorowi kaliskiej PWSZ, prof. zw. dr. inż. Janowi Chajdzie dyrektor Polskiej Agencji Przedsiębiorczości Wojciech Pomarański w towarzystwie redaktora naczelnego Forum Przedsiębiorczości Krzysztofa Dyły. Jak podkreślili wówczas, nagroda jest przyznawana podmiotom, które nie tylko wdrażają innowacje, ale przede wszystkim wykazują się kreatywnością w ich tworzeniu.