Polska Nagroda Innowacyjności ponownie dla PWSZ

Polska Nagroda Innowacyjności ponownie dla PWSZ

W tym roku po raz kolejny, nasza uczelnia została laureatem Polskiej Nagrody Innowacyjności. Wręczenie statuetki odbyło się na auli Collegium Medicum przy ul. Kaszubskiej. Uroczystości towarzyszył także koncert Tria Fortepianowego odbywający się w ramach Studenckich Kwadransów Muzycznych.

Polska Nagroda Innowacyjności jest programem wizerunkowym prowadzonym przez Polską Agencję Przedsiębiorczości i redakcję „Forum Przedsiębiorczości” w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Nagrodę otrzymują najbardziej innowacyjne oraz kreatywne uczelnie, instytuty, firmy i instytucje działające w Polsce. To podmioty, których praca badawczo-rozwojowa znajduje zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki, przyczyniając się do jej rozwoju.

PWSZ w Kaliszu nagrodę zdobywa już po raz drugi. W roku 2014 prestiżową statuetkę wręczył rektorowi kaliskiej PWSZ, prof. zw. dr. inż. Janowi Chajdzie dyrektor Polskiej Agencji Przedsiębiorczości Wojciech Pomarański w towarzystwie redaktora naczelnego Forum Przedsiębiorczości Krzysztofa Dyły. Jak podkreślili wówczas, nagroda jest przyznawana podmiotom, które nie tylko wdrażają innowacje, ale przede wszystkim wykazują się kreatywnością w ich tworzeniu.