Prof. Andrzej Wojtyła nowym rektorem PWSZ

Prof. Andrzej Wojtyła został nowy rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu. W tajnym głosowaniu uzyskał 18 głosów i tym samym już w pierwszej turze pokonał prof. Jarosława Wołejszę i dotychczasową rektor prof. Magdalenę Pisarską-Krawczyk.

Wybory odbyły się w piątek 9. Marca. Uprawnionych do głosowania było 38 elektorów, ale w głosowaniu wzięło udział 35. Zanim jednak elektorzy podjęli decyzję nastąpiło publiczne wysłuchanie kandydatów. Jako pierwsza wizję rozwoju uczelni prezentowała prof. Magdalenia Pisarska-Krawczyk, po niej prof. Andrzej Wojtyła, a na koniec prof. Jarosław Wołejszo. W tajnym głosowaniu 18 głosów, a więc większość kwalifikowaną, uzyskał prof. Andrzej Wojtyła i tym samym został wybrany nowym rektorem kaliskiej uczelni.

– Dziękuję wszystkim elektorom – powiedział chwilę po wyborze prof. Wojtyła. – Nie tylko tym, którzy na mnie głosowali, ale również tym, którzy poparli innych kandydatów. Chcę wspólnie z Wami rozwijać Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. Sporo mówiłem na temat rozwoju kaliskiej uczelni w swoich publicznych wystąpieniach, a teraz przyszedł czas na wdrożenie mojego programu w życie.

Jako pierwszy zwycięstwa w wyborach pogratulowali prof. Wojtyle prof. Wołejszo, a następnie studenci kaliskiej uczelni.