Samorząd studencki PWSZ dla chorej Julki

Samorząd studencki PWSZ dla chorej Julki

Studenci i pracownicy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu włączają się w akcję charytatywną dla chorej Julki. Szczególnie cenna jest inicjatywa samorządu studenckiego, który zdecydował, że przeznaczy na leczenie chorej uczennicy Szkoły Podstawowej nr 16, wpływy z organizowanych Otrzęsin.

Leczenie dziewczynki można wspierać na uczelni od minionego poniedziałku – specjalne puszki, do których można wrzucać datki, są na wszystkich wydziałach kaliskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Zbiórka potrwa do piątku, a zebrane pieniądze zostaną przekazane rodzicom Julki podczas specjalnego kiermaszu, który o godz. 16.30 rozpocznie się w Szkole Podstawowej nr 16. Ale to nie wszystko – z interesującą inicjatywą wyszli przedstawiciele samorządu studenckiego uczelni, którzy zaproponowali, że przekażą chorej dziewczynce środki, które studenci wpłacą za wstęp na Otrzęsiny.

– Gdy tylko dowiedzieliśmy się, że nasza uczelnia włączyła się w akcję pomocy dla Julki, nie mieliśmy najmniejszych wątpliwości, że należy ją wesprzeć – mówi Marta Podwapińska. – Podczas zebrania samorządu studenckiego ustaliliśmy, że nie ograniczymy się jedynie do kwestowania, ale również przekażemy Julce cały dochód z imprezy z udziałem studentów pierwszego roku. Otrzęsiny są zaplanowane na czwartek – tego dnia najpierw zostanie rozegrany międzywydziałowy turniej w kręgle, a następnie studenci spotkają się w klubie Hades. Wstęp kosztuje 5 zł i zapewniam, że każda zebrana przez nas złotówka, trafi do potrzebującej dziewczynki.

– Cieszę się, że studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej pozostają wrażliwy na ludzkie cierpienie i potrzeby innych. To naprawdę budujące – dodał rektor uczelni, prof. Andrzej Wojtyła.