Samorząd studencki PWSZ przyznał swoje nagrody

Samorząd studencki PWSZ przyznał swoje nagrody

Najlepszych wykładowców i pracowników Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu nagrodzili studenci uczelni. Poza pięcioma tytułami, przyznali również dwa honorowe wyróżnienia.

Na obchody 20–lecia Samorząd Studencki przygotował Plebiscyt Samorządności za rok 2018/2019, w którym to studenci nominowali poszczególnych członków społeczności akademickiej w 5. Kategoriach – mówi Marta Podwapińska, szefowa samorządu studenckiego uczelni. – Następnie odbyło się głosowanie, które wyłoniło najbardziej pro – studenckie osoby. Przyznaliśmy również dwie nagrody honorowe, ponieważ to my, jako Samorząd jesteśmy najbliżej wszystkich struktur uczelni i wiemy ile czasu i zainteresowania poświęcają niektóre osoby na pomoc studentom.

Tytuł Przyjaciela Studentów i Samorządu Studenckiego otrzymał dr Jan Frąszczak. Tytuł Najbardziej Prostudenckiej Władzy Wydziału – zdaniem studentów – zdobył dr inż. Radosław Pytliński z Wydziału Politechnicznego. Nagrodę w kategorii najbardziej Prostudencki Wykładowca otrzymał – dr Józef Kolański z Wydział Nauk Społecznych, a

W kategorii Pomocna Dłoń nagroda powędrowała do mgr Janusza Przybyła z Wydział Nauk Społecznych i mgr Maria Szafrańska z Wydziału Medycznego, a w kategorii Najbardziej Pro Studenckie Przedsiębiorstwo, wyróżnienie otrzymała firma Famot.

– Nagroda honorowa trafia do Jego Magnificencji Rektora – prof. dr hab. n. med. Andrzeja Wojtyły, który dzięki swojej postawie i otwartości dla studentów został przez nich doceniony – dodaje Marta Podwapińska. –  Wiemy ile wysiłku i pracy wkłada rektor w budowanie tej uczelni – dla nas, dlatego w ten sposób społeczność studencka chciała podziękować za dotychczasową współpracę, podkreślić dobre stosunki z władzami uczelni oraz wyrazić szczere życzenia, by dalsza współpraca nadal była tak owocna jak dotychczasowa. Druga nagroda honorowa została przyznana pani Danucie Wróbel, kierownikowi działku kształcenia i spraw studenckich. Zdajemy sobie sprawę ile zaangażowania i sił kosztuje Panią praca mającą na celu rozwój młodych studentów.