Studenci Erasmus+ z wizytą w Toruniu

Studenci zagraniczni studiujący w ramach Programu Erasmus+ w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu, wraz z pracownikami Biura Współpracy z Zagranicą 22 kwietnia gościli w jednym z najciekawszych miast Pomorza i Kujaw – historycznym Toruniu. W ramach wizyty grupa zwiedziła średniowieczne mury miejskie, słynną Krzywą Wieżę, Rynek Staromiejski z Ratuszem i pięknymi kamienicami oraz pomnik Mikołaja Kopernika. W planie wycieczki znalazł się także spacer Piernikową Aleją Gwiazd.

Studenci mieli okazję poznać wszelkie rytuały związane z wypiekiem tradycyjnego, toruńskiego piernika, oryginalne niemieckie maszyny, zabytkowe piece oraz kolekcje woskowych form piernikarskich w Żywym Muzeum Piernika. Wspaniałą podróż do krainy zmysłów uwieńczyło własnoręczne wykonanie pierników pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej, które stały się pamiątką wizyty w Toruniu.

Obok atrakcji kulinarnych, nie mogło zabraknąć obserwacji astronomicznych i wirtualnych podróży do odległych zakątków Wszechświata w toruńskim Planetarium.

Piękna pogoda sprawiła, że całodniowy spacer po Toruniu był prawdziwą przyjemnością, a także ciekawą lekcją historii. Mamy nadzieję, że nasi studenci zagraniczni nie raz zechcą powrócić do tego jednego z najstarszych miast w Polsce.