Studenci i wykładowcy na dożynkach powiatu kaliskiego

Dziesiątki osób odwiedziły stoisko promocyjne naszej uczelni podczas dożynek powiatu kaliskiego i gminy Blizanów, które odbyły się w niedzielę  (20 sierpnia ) w Rychnowie. Dorośli i młodzi pasjonaci techniki wprost zasypywali pytaniami inżynierów z Wydziału Politechnicznego  na temat sztucznej ręki, drukarki 3D czy plotera, który z wielką precyzją rysował zaprojektowaną grafikę.  Wielu ze zdziwieniem, ale i podziwem przyjmowało informację, że prezentowany na festynie sprzęt to dzieło studentów kaliskiej PWSZ.  

 – Nie  spodziewałem się, że na dożynkach będę mógł obejrzeć drukarkę 3D. Prowadzę własną firmę i biznesowo właśnie takim sprzętem jestem zainteresowany – przyznał pan Marek, który dopytywał o szczegóły techniczne oraz możliwości druku 3D.

Warto wiedzieć , że nasza uczelnia ma odpowiedni potencjał i technologię, aby zbudować  na przykład  drukarkę 3D na indywidualne zlecenie.

 Chwili wytchnienia nie mieli też studenci Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych,  którzy demonstrowali okulary  symulujące stan odurzenia po zażyciu narkotyków lub alkoholu.  Testowi sprawności poddawały się  zarówno dzieci, jak i dorośli.  Dla tych pierwszych była to wyśmienita zabawa z nagrodami, a dla tych drugich okazja, by się przekonać, że po paru głębszych zebranie piłeczek z podłogi  staje się nie lada wyczynem.

 Z kolei młode matki z uwagą przysłuchiwały się instrukcjom ratownika medycznego, kiedy pokazywał, co robić, gdy dziecko się zakrztusi lub połknie jakiś przedmiot.  Uczestnicy festynu mogli również obejrzeć sprzęt ratownictwa wodnego i pokaz udzielania pomocy tonącym.

Podczas dożynek w Rychnowie nasze stoisko odwiedziło sporo absolwentów uczelni, to były bardzo sympatyczne spotkania.  Zwłaszcza że wszyscy wspominali  studia w kaliskiej PWSZ z sentymentem.

Dyplom uzyskałem wiele lat temu, ale uczelnia zawsze będzie mi bliska, bo to był dobry czas mówi Jarosław Przepiórka z gminy Blizanów. –  Kiedy zobaczyłem ekipę uczelni, to jakbym zobaczył starych znajomych. Fajne są takie spotkania.  

Dziękujemy pięknie  za sympatyczne rozmowy, wspólną zabawę  w Rychnowie i już zapraszamy na kolejne spotkanie, 2 września, podczas Święta Ulicy Niecałej w Kaliszu. Do zobaczenia!