Studenci i wykładowcy spotkają się w sieci

Studenci i wykładowcy spotkają się w sieci

Zamiast w sali wykładowej studenci kaliskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego spotkają się z wykładowcami na specjalnej platformie komunikacyjnej. We wtorek odbyły się testy, które pokazały, że w sytuacji kryzysowej, związanej z epidemią koronawirusa, nauczanie on line jest doskonałym i rozwiązaniem.

Testowe zajęcia z marketingu przeprowadziła prorektor uczelni, dr Tatiana Masterska, która połączyła się ze studentami, będącymi w swoich domach. – Testy wypadły pomyślnie – przyznała prorektor kaliskiej PWSZ. – Nasi informatycy spisali się doskonale, platforma działa bez zarzutu, zatem będziemy realizować zajęcia zgodnie z planem.

Informatycy uczelni wykorzystali darmową platformę do komunikacji werbalnej, tekstowej i wideo. – Studenci nie muszą się rejestrować, czy pobierać specjalnej aplikacji – mówi Robert Matuszczak, szef działu informatyki. – Platforma działa nie tylko na komputerach, ale również na urządzeniach mobilnych i podczas testów połowa uczestniczących w wykładzie studentów korzystała właśnie ze smartfonów czy tabletów i nie było żadnych kłopotów z komunikacją. Każdy student, mógł zadać pytanie głosowe, bądź tekstowe. Sprawdziliśmy również możliwość przesyłania plików, np. prezentacji i to również działa, zatem student po otrzymaniu prezentacji będzie mógł ją otworzyć, a w tle będzie słuchał wykładu.

– Proszę studentów o to, by korzystali z kształcenia on line, bo jesteśmy w stanie wyższej konieczności – dodaje rektor uczelni, prof. Andrzej Wojtyła. – Jeżeli wystąpią jakieś trudności techniczne, prosimy o wyrozumiałość i informacje. To dla nas wszystkich nowa sytuacja. Te nasze działania służą przede wszystkim ochronie zdrowia i życia nie tylko studentów, ludzi młodych, ale tych wszystkich, z którymi studenci mieszkają. Nie chcemy nikogo narażać na zakażenie koronawirusem.

Niebawem każdy wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego będzie miał własny kanał komunikacji na którym będzie prowadził zajęcia. Studenci będą informowani o terminach wykładów za pośrednictwem poczty elektronicznej.