Studenci PWSZ w akcji rejestracji dawców szpiku

Studenci PWSZ w akcji rejestracji dawców szpiku

W grudniu na 57 uczelniach wyższych w kraju ruszy akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych, organizowana wspólnie z Fundacją DKMS. A wszystko po to, by pomóc pacjentom chorym na nowotwory krwi. Po raz pierwszy w przedsięwzięciu tym weźmie także udział Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu.

– Włączamy się do tej akcji z nadzieją, że uda nam się zarejestrować wielu nowych, potencjalnych dawców – mówi Ola Wągrowska z samorządu studenckiego kaliskiej PWSZ. – Wystarczy przyjść na organizowaną przez nas akcję, wypełnić formularz rejestracyjny, pobrać samodzielnie wymaz z wewnętrznej strony policzka – za pomocą specjalnej pałeczki – i oddać gotowy pakiet osobie, która przeprowadza rejestrację. Warto, bo możliwe, że w ten sposób damy innej osobie szansę na życie.

Akcja prowadzona będzie 6 i 7 grudnia w godzinach od 9.00 do 15.00  na terenie obiektów PWSZ przy ul. Kaszubskiej 13, Collegium Mechanicum przy ul. Poznańskiej 201-205,  przy ul. Nowy Świat 4. A także 6 grudnia w godzinach od 9.00 do 15.00 w budynku aquaparku przy ul. Sportowej 10 oraz 8 grudnia w godzinach od 12.00  do 18.00 na Głównym Rynku w Kaliszu.

Do tej pory, od I edycji w 2013 roku, udało się  zarejestrować na uczelniach ponad 121 500 potencjalnych dawców szpiku. Z tej grupy już 750 osób miało okazję podzielić się cząstką siebie i dać komuś szansę na życie.

Potencjalnym dawcą szpiku może zostać każdy  zdrowy człowiek, pomiędzy 18. a 55. rokiem życia, który waży nie mniej, niż 50 kg, ale też nie zmaga się z otyłością. EBI

FOT. Renata Cicharska

Ola Wągrowska zaprasza do wzięcia udziału w akcji rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych