Medialna Uczelnia

Ideą Pracowni Multimedialnej PWSZ jest działanie na rzecz inte­gracji kaliskiego środowiska studenckiego i pozytywne kreowanie jego wizerunku w sieciach społecznościowych. Rozwój społeczeństwa in­formacyjnego i medialnego wyznacza nowe standardy komunikowania – portale, fora, media społecznościowe i internetowa telewizja to nie tylko źródła informacji, ale także miejsca wirtualnych „spotkań”, to różne formy autoprezentacji i dyskusji, to wreszcie rozrywka i wspólna zabawa.

 

Pracownia Multimedialna

Do dyspozycji wszystkich studentów jest Pracownia Multimedialna wraz ze studiem, w którym wszyscy chętni studenci mogą spróbować swoich sił w zakresie tworzenia przekazów medialnych lub prezentacji. Na wyposażeniu są dwie kamery profesjonalne, sześć stanowisk montażowych wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem, sprzęt fotograficzny i oświetleniowy. Masz pomysł na film? Chcesz nakręcić teledysk lub zmontować nagrane podczas zajęć materiały? Zapraszamy!

 

Pomoc specjalistów

W programie wielu kierunków na naszej Uczelni znajdują się zadania wymagające od studentów tworzenia filmów lub prezentacji. Nie każdy posiada wiedzę, sprzęt i umiejętności, by dobrze poradzić sobie z tym zadaniem. Pracownia Multimedialna pomoże Wam poznać i opanować najnowsze programy do tworzenia infografik, prezentacji czy filmów, wzbogaci wasz wykład zaliczeniowy czy odczyt, pokaże, jak w czytelny i efektywny sposób stworzyć plakat reklamujący Wasze wydarzenie na uczelni lub zredaguje Wasze materiały.

 

Student.TV

Kaliska PWSZ korzysta z ogólnopolskiej sieci akademickiej Student TV, który można oglądać w obiektach uczelni na specjalnie do tego celu zamontowanych monitorach.W ramach programu tworzymy własne spoty informacyjne pokazujące życie na uczelni, najświeższe informacje i Wasze osiągnięcia. Zachęcamy studentów do współtworzenia telewizji akademickiej: wysyłajcie nam swoje materiały, informujcie o sukcesach, nagrywajcie własne spoty. Twórzmy razem akademicką społeczność!

 

Kanał YouTube

Relacje z imprez odbywających się w PWSZ, filmy promujące kierunki i projekty realizowane przez studentów – to i wiele innych materiałów znajdziecie na naszym kanale YouTube, który wciąż się rozwija.

 

PWSZ w Internecie

PWSZ w Kaliszu obecna jest w Internecie od początku swojego ist­nienia. Obecnie funkcjonuje kilkanaście portali internetowych, służących przekazywaniu informacji, komunikacji między studentami, wykładowca­mi i administracją uczelni oraz realizujących cele edukacyjne.

 

Informacji dla kandydatów na studia i osób zainteresowanych działal­nością kaliskiej uczelni dostarcza przede wszystkim oficjalna strona inter­netowa, Studenci i wykładowcy znajdą ważne dla siebie informacje, m.in. na portalu uczelnianym i edukacyjnym.

 

Od pewnego czasu działa również strona facebookowa, na której znajdziecie fotorelacje z konferencji, zajęć i spotkań. Konkursy, zapowiedzi ważnych wydarzeń i komunikaty, to tylko część informacji, do jakich zyskujecie dostęp, obserwując nas. Własne strony na portalu społecznościowym posiadają również niektóre wydziały oraz Samorząd Studentów.

 

Wybrane witryny internetowe kaliskiej PWSZ:

  • www.pwsz.kalisz.pl – oficjalna strona internetowa PWSZ w Kaliszu
  • www.pwsz-kalisz.edu.pl – portal uczelniany
  • www.e.pwsz-kalisz.edu.pl – platforma edukacyjna
  • www.bu.pwsz.kalisz.pl – Biblioteka Uczelniana
  • www.facebook.pl/pwsz.kalisz – strona facebookowa uczelni
  • www.facebook.pl/zarzadzaniekalisz – strona wydziału zarządzania
  • www.facebook.pl/samorzadstudentow.pwsz.kalisz – strona samorządu studenckiego
  • www.youtube.com/PWSZKalisz – strona PWSZ na Youtube