jak-powstaje-krem[2]

Uczelnia daje studentom możliwość odbywania praktyk w wiodących firmach i instytucjach regionu. W tym celu zawarte zostały stosowne porozumienia m. in. z: Delphi Ostrów Wlkp., Meyer Tool Poland Sp. z o.o., ZAP Ostrów Wlkp., Aero-Tech Kalisz, Famot Pleszew, Future Opatówek, JAM Kalisz, Mahle Krotoszyn, Teknia Kalisz Sp. z o.o., Pratt&Whitney Kalisz, WSK PZL-Kalisz, PZU S.A., PKO Bank Polski S.A., KLA Sp. z o.o., FPC Kaliszanka Sp. z o.o., TP S.A., Energa SA Oddział Kalisz, Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym im. L. Perzyny w Kaliszu, urzędami miast i gmin, starostwami powiatowymi, urzędami skarbowymi, powiatowymi urzędami pracy. Studenci mogą również organizować praktyki we własnym zakresie z pomocą koordynatora praktyk danego kierunku.

 

Praktyki za granicą

Ponadto uczelnia podpisała z Pratt&Whitney Kalisz umowę o kierowaniu studentów na praktykę w Pratt & Whitney Kanada Corp. Dzięki takiej współpracy najlepsi studenci mają możliwość poznawania nowych technologii w firmie kanadyjskiej w Toronto i szansę wdrażania ich w siostrzanym zakładzie w Kaliszu.

 

Studenci PWSZ wyjeżdżają także na praktyki za granicę w ramach Programu LLP-Erasmus. Wyjazd na praktykę za granicą trwa 3 miesiące i jest realizowany w okresie wakacyjnym tak, aby nie kolidował z ukończeniem studiów w terminie przewidywanym w planie studiów. Biuro Współpracy z Zagranicą oferuje studentom pomoc w znalezieniu odpowiedniej instytucji zagranicznej, gdyż miejsce praktyk musi być związane z kierunkiem studiów.

 

W ramach programu Erasmus studenci mogą wyjeżdżać na 3-miesięczna praktykę zawodową m.in. do Galway Clinic w Irlandii

więcej informacji udziela Biuro Współpracy z Zagranicą (zagranica@pwsz.kalisz.pl)

Programy stażowe

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu podpisała porozumienia o kierowaniu swoich studentów na staże: „Twoja Przyszłość” w Pratt&Whitney Kalisz oraz „Ku doskonałości” w Meyer Tool Polska. Zakłady przyjmują na półtoraroczne staże studentów, gwarantując najlepszym z nich zatrudnienie po ukończeniu nauki. Program cieszy się więc dużym zainteresowaniem, stąd uczelnia postanowiła pozyskać nowych partnerów zainteresowanych jego realizacją. PWSZ w Kaliszu podpisała już kolejne porozumienia, dające możliwość odbywania stażu przez studentów kierunku zarządzanie na podobnych zasadach jak funkcjonuje to na kierunkach technicznych.

 

Biuro Karier

Uczelnia posiada Biuro Karier działające w jej strukturach od 2003 roku. Biuro posiada 5 certyfikatów uprawniających do funkcjonowania jako agencja zatrudnienia dla studentów i absolwentów PWSZ.

Biuro Karier PWSZ w Kaliszu działa jako:

  • agencja pośrednictwa pracy w zakresie pośrednictwa pracy na terenie RP,
  • agencja pośrednictwa pracy w zakresie pośrednictwa pracy za granicą u pracodawców zagranicznych obywateli polskich,
  • agencja pracy tymczasowej,
  • agencja poradnictwa zawodowego,
  • agencja doradztwa personalnego.