Supernowoczesna aparatura dla kosmetologii!

Supernowoczesna aparatura dla kosmetologii!

Magnifico , czyli wysokiej klasy sprzęt do modelowania sylwetki, trafił na wyposażenie pracowni kosmetologii Wydziału Medycznego.  Ta bardzo nowoczesna aparatura, zakupiona za kilkadziesiąt tysięcy złotych,  będzie dużym wsparciem w kształceniu studentów.

Urządzenie posiada cztery modły zabiegowe, tj.: podciśnienie, falę radiową, podczerwień i masaż rolkami. Jest wykorzystywane  w redukcji cellulitu, ujędrnianiu skóry, biorewitalizacji , przemodelowaniu włókien kolagenowych, korygowaniu defektów skóry na twarzy i wypłycaniu zmarszczek.

– Nie do przecenienia jest fakt, że nasi studenci mają na uczelni możliwość korzystania z bardzo nowoczesnych technologii. Dzięki czemu są dobrze przygotowani, także pod względem praktycznym  do wejścia na rynek pracy – mówi mgr Paulina Brzęcka, wykładowczyni.

Warto wiedzieć, że mamy ponad 400 absolwentów kosmetologii.  Znaleźli oni zatrudnienie  m.in. w gabinetach kosmetycznych, ośrodkach odnowy biologicznej, laboratoriach badawczo-rozwojowych, centrach rehabilitacyjno-wypoczynkowych, firmach kosmetycznych i farmaceutycznych. Wielu zdecydowało się na prowadzenie własnego biznesu i ma sukcesy.

– Gabinety kosmetyczne mają coraz lepsze wyposażone,  postęp jest  wręcz ogromny. W tej sytuacji kształcenie przyszłych specjalistów też musi być nowoczesne i wspierane innowacyjną aparaturą.  A takie właśnie oferujemy naszym studentom, co daje poczucie satysfakcji– dodaje wykładowczyni, mgr Anna Janaszczyk . (rec)