Święto nauki w PWSZ

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Wojciechowskiego zainaugurowane zostały IX Szkolne spotkania z nauką ,,Copernicus Science”. Pierwszy wykład pod tytułem ,,Mówi się o chorobach” wygłosiła prof. Magdalena Pisarska – Krawczyk, rektor uczelni.

W środę 22. listopada w ramach spotkań z nauką, dominowały tematy związane z naukami ścisłymi. Aulę Collegium Novum tym razem wypełnili uczniowie liceum im. Mikołaja Kopernika. – Już po raz dziewiąty dzięki PWSZ możemy przeżywać przygody z nauką – przyznała dyrektor LO Anna Narewska. – Ale z naszą uczelnią nie współpracujemy jedynie od święta. Nasi uczniowie uczestniczą w praktykach laboratoryjnych i często debiutują ze swoimi publikacjami w zeszytach naukowych. Powiem krótko : Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu, jest nam szczególnie bliska.

W bloku wykładów licealna młodzież mogła dowiedzieć się m. inn. jak funkcjonuje ludzki organizm i czego potrzeba mu do zdrowia, czy matematycy mają sposoby, by zarabiać miliony, a także jaka jest chemia kosmosu.