Welcome new Erasmus+ Students

Welcome new Erasmus+ Students

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu w semestrze zimowym, w ramach Programu Erasmus+, gości 15 studentów zagranicznych z uczelni partnerskich w Turcji, Portugalii i Bułgarii. Będą oni studiować  na kierunkach: zarządzanie, fizjoterapia, budownictwo, mechanika i budowa maszyn,  a niektórzy realizować praktyki w kaliskim szpitalu oraz ostrowskiej firmie MAHLE. Studentów zagranicznych podczas spotkania integracyjnego w Restauracji „Pod Orzechami” powitała dr Tatiana Manasterska, Uczelniany Koordynator Programu Erasmus+, życząc udanego pobytu w naszej uczelni oraz w Kaliszu.

Dzięki aktywnej współpracy Biura Współpracy z Zagranicą PWSZ i Wydziału Artystyczno-Pedagogicznego UAM w Kaliszu studenci zagraniczni mogli odkryć walory najstarszego miasta w Polsce. Na początku października zorganizowano m.in. zwiedzanie miasta oraz Rezerwatu Archeologicznego „Kaliski gród Piastów” na Zawodziu. Pozytywnych wrażeń dostarczyła wizyta w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej, w którym studenci mogli zobaczyć wystawy poświęcone historii Kalisza oraz wzornictwu regionalnemu. Dużym uznaniem cieszyło się Muzeum im. G.J. Osiakowskich w Kaliszu, a szczególnie jedna z sal wystawowych prezentująca kolekcję lalek i zabawek. Ekspozycja ta stała się świetną okazją, by choć na chwilę wrócić wspomnieniami do czasów beztroskiego dzieciństwa. Studenci mieli również okazję obejrzeć wystawę pt. „Skarby w dawnej zakrystii. Zabytkowe szaty liturgiczne z Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu” w zabytkowych wnętrzach Kaliskiego Centrum Rysunku i Grafiki im. Tadeusza Kulisiewicza.

Biuro Współpracy z Zagranicą PWSZ  w tym roku przygotowano dla studentów bogaty program wydarzeń obejmujący wizyty w lokalnych firmach, zwiedzanie najciekawszych zakątków Polski i dziedzictwa kulturowego. Przewidziano również bezpłatne zajęcia sportowe, a fani piłki siatkowej i ręcznej dzięki Energa MKS Kalisz mogą oglądać mecze naszych drużyn.

Wszystkim zagranicznym studentom życzymy wielu radosnych chwil spędzonych w naszej uczelni oraz w Kaliszu!