Zakończenie kursu ,,Bezpieczna kobieta” w PWSZ

Zakończenie kursu ,,Bezpieczna kobieta” w PWSZ

Ponad 100 pań wzięło udział w tegorocznej edycji akcji ,,Bezpieczna kobieta”. Wszystkie uczestniczki programu otrzymały certyfikaty, a uroczyste wręczenie odbyło się Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu, a honorowy patronat nad akcją sprawował m. in. JM Rektor uczelni, prof. Andrzej Wojtyła.

W trakcie kursu uczestniczki poznawały m. in. techniki samoobrony, które – jak zawsze w sposób wyjątkowy – poprowadził wykładowca uczelni ppłk. Mirosław Kuświk. Panie uczestniczyły także w zajęciach z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, profilaktyki społecznej, ruchu drogowego oraz prawnych i psychologicznych aspektów samoobrony. Program przygotowali przedstawiciele Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu, Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, a także NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.

Kurs trwał pięć tygodni i był adresowany był do wszystkich kobiet, niezależnie od wieku i możliwości fizycznych. Panie mogły nauczyć się podstawowych metod zapewnienia sobie bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożenia. W ramach zająć uczestniczki mogły nie tylko zadbać o siebie pod względem fizycznym i wzmocnić swój organizm, ale również uodpornić się pod względem emocjonalnym na wystąpienie nagłych, niespodziewanych sytuacji związanych z zagrożeniem ich bezpieczeństwa lub bezpieczeństwa osób bliskich. Po odbyciu szkolenia każda kursantka powinna wiedzieć jak zadbać o swoje bezpieczeństwo, jakich sytuacji unikać, w jakich sytuacjach wzmóc uwagę oraz ostrożność, a także kiedy i jakie działania podejmować, aby były one adekwatne do zagrożenia i dawały maksimum szans na wyjście bez szwanku z groźniej sytuacji. Po raz kolejny program cieszył się dużym zainteresowaniem i zebrał bardzo pochlebne opinie wśród uczestniczek. Na zakończenie kursu panie otrzymały certyfikaty oraz gaz pieprzowy w żelu. Certyfikaty i upominki wręczyli wiceprezydent Mateusz Podsadny, prorektor uczelni dr Jan Frąszczak oraz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Kaliszu nadkom. Przemysław Czarnecki.